fbpx
 

Jóga Chodov - více než místo pro jógovou praxi

Jóga Chodov - Studio Muška
Kurz pro dospělé
Jóga

PONDĚLÍ
19:30 - 20:30
ÚTERÝ
7:30 - 8:00
ČTVRTEK
8:30 - 10:30

Cítíte během dne vyčerpání, Váš tep stoupá při pomyšlení na Váš seznam úkolů?  Dovolte si nepřetěžovat své tělo a najít si čas pro relaxaci a zpomalení. Jóga nabízí našemu tělu i mysli prostor pro odpočinek a zároveň doplní potřebnou energii. Zkoncentrujeme pozornost na náš dech, naučíme se různé dechové techniky, protáhneme ztuhlé svaly a klouby, možná se i lehce zapotíme :-). Lekce je vhodná i pro začátečníky.

Úhrada lekce z kreditů:
175,- Kč (4000 kreditů za 3500,- Kč)
180,- Kč (2000 kreditů za 1800,- Kč)

(Kredity lze využít na všechny druhy cvičení)

200,- Kč jednorázový vstup
Platí se na recepci před lekcí přesná částka v hotovosti

Jak koupit kredity najdete v sekci časté otázky zde.

Jóga na Chodově ve volnočasovém Studiu MuŠka je více než jen obyčejné místo určené ke cvičení. Jde o prostor pro setkávání a sdílení, ve kterém zapomenete na starosti běžného dne. Nezáleží na tom, zda s jógou začínáte nebo se již nějakou dobu józe věnujete. Během lekce si každý najde to svoje – ať je to potřeba fyzické aktivity, nebo zklidnění mysli a relaxace – v tom spočívá laskavost a krása jógy. Učí nás naslouchat svému tělu v daném okamžiku, vnímat je a umět nastavit si svoje hranice nejen při vstupování do jógových pozic.

Přínosy jógové praxe

Jógu na Chodově cvičíme společně ve Studiu MuŠka již několik měsíců, naleznete zde prostor pro spojení hned několika forem odpočinku, které si během jógy můžete dopřát, ať už jde o odpočinek:

Mentální: Během jógy se můžete ponořit do meditace, která vám umožní uklidnit mysl, nalézt vnitřní rovnováhu a přinést klid do svého života. Meditace je cestou k mentálnímu odpočinku, který vám pomůže vyrovnat se se stresem a zlepšit koncentraci.
Fyzický: Jóga nabízí různé formy relaxace, které vám pomohou uvolnit napětí a zklidnit tělo. Prostřednictvím relaxačních cvičení a protažení se můžete zbavit svalového napětí, zlepšit pružnost a obnovit energii. Tímto fyzickým odpočinkem poskytujete svému tělu zaslouženou péči a regeneraci.
Sociální a emoční: Jóga vám poskytuje příležitost setkat se s přáteli a sdílet pozitivní energii a zážitky. Společně můžete prozkoumávat jógu, podporovat se navzájem a vytvářet spolu s námi komunitu plnou podpory a porozumění. Na druhou stranu můžete jógu využít také jako prostor pro sebeuvědomění, introspekci a soustředění na sebe sama. Jóga vám umožní být v klidu, vnitřním soustředění a nalézt harmonii ve svém emočním světě.

Jóga na Chodově ve Studiu MuŠka vám tak přináší nejen fyzické posílení a pružnost, ale také možnost naplnit svou mysl klidem a odpočinkem. Můžete si dopřát mentální odpočinek pomocí meditace, fyzický odpočinek prostřednictvím relaxace a také si vytvořit sociální a emoční odpočinek díky setkáním s přáteli nebo sebe-reflexi. Přijďte si užít uklidňující atmosféru jógy a objevte harmonii mezi tělem a duší. Naše zkušená lektorka, která na vás čeká, Vás provede lekcemi a je připravena svojí dopomocí nastavit vám a na vnímat jógové pozice tak, abyste jejich účinek pocítili na fyzické i emoční úrovni.
Díky pravidelné jógové praxi brzy poznáte hlavní benefity jógy, mezi které patří:

· odpoutání mysli od každodenních povinností a starostí,
· vědomá práce s dechem, jeho zkvalitnění a osvojení si dechových technik, které mohou přispět k lepšímu zvládání stresových situací, harmonizaci nervového systému, zklidnění a zlepšení koncentrace,
· posílení hluboko uložených skupin svalů a odstranění nevhodných pohybových stereotypů způsobených sedavým zaměstnáním nebo nadměrným zatěžováním při jiném druhu sportu.

Jóga ovlivňuje člověka komplexně, zařaďte jednotlivé jógové prvky do své každodennosti a dovolte zažít její přínosy na těle i duši.
Lekce Jógy na Chodově, které u nás můžete navštívit, jsou svým zaměřením koncipovány na širokou skupinu cvičících – začátečníky i pokročilé. Respektují rozličnou úroveň vaší jógové praxe. Každá ásana poskytuje možnost pro postupný pokrok, který při pravidelném cvičení můžete pozorovat. Oproti začátečníkům se déle praktikující mohou zaměřit na zdokonalení práce s dechem v jednotlivých pozicích, či pracovat se zádržemi nebo jinými pokročilejšími dechovými technikami, kterými vás naše lektorka provede.

Začnete den s ranní jógou na Chodově

Říká se, že člověk vstupuje do jógy v nejvhodnějším bodě své evoluční cesty. Není tedy nikdy příliš pozdě na to s jógou začít. Studio Muška je místem s příjemným zázemím, kam se budete za jógou rádi vracet. Lekce probíhají v prostorném a vzdušném sále se zrcadlovou stěnou. Jógamatky si můžete zapůjčit na místě, nebo si přinést svoji oblíbenou. Stejně tak jako podložky na jógu, jsou pro vás v jógovém sále připraveny deky, které využijete při závěrečné relaxaci v závěru  jógové praxe.

Nově zrekonstruované prostory jsou místem ke sdílení s přáteli, vybízí k tomu, abyste se po józe mohli ještě na chvilku zastavit a nechat doznít dojmy z právě skončené lekce – třeba u šálku čaje nebo kávy.

A jaká je cesta do Mušky, na náš kurz Jógy na Chodově? Studio se nachází v městské části Petrovice na Praze 10. Dostanete se k nám ze stanice Háje, která je vzdálená zhruba 5 minut chůze. Dobrou dostupnost zajišťují také autobusové zastávky Poliklinika Petrovice a Sídliště Petrovice (autobusové linky 125, 154, 911).

V našem rozvrhu si můžete zvolit pondělní večerní jógovou praxi zaměřenou na odbourání stresu a napětí po uplynulém dni. Dovolte si na chvíli zastavit mysl, dopřejte si meditaci v pohybu, nechte vyplavit hormony štěstí a připravte svoje tělo na klidný spánek.

Každý čtvrtek pak můžete začít svůj den s Jógou na Chodově například s ranní jógou. Energizující ranní praxe vás připraví na konec pracovního týdne a s využitím aromaterapie Vás příjemně naladí na nadcházející víkend.

Pokud byste byli rádi, abychom do jógových lekcí doplnili o jiný styl, dejte nám vědět prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Budeme se těšit na vaše nápady. 

Jóga Chodov - Fiala
Mgr. Ing. Zuzana Fiala
Lektorka

Naše další kurzy

Barre cvičení - Studio Muška

Barre Body

pro dospělé
Jóga - Ranní jóga Praha 15

Jóga

pro dospělé
kruháč Praha 15 - kruhový trénink

Kruháč

pro dospělé
https://studiomuska.cz/wp-content/uploads/2023/09/zdrava-zada-modified.png

Zdravá záda

pro dospělé
Ranní jóga

Ranní jóga

pro dospělé
bt_bb_section_top_section_coverage_image

V O L N O Č A S O V É

STUDIO MUŠKA

„Inspirace pro volný čas dětí i dospělých“

Provozovatelem Studia MuŠka je Mateřská škola umělecká – MuŠka, IČO 01416715, www.muskaskolka.cz